Harry Potter i kamień filozoficzny. Wydanie ilustrowane

Autor: Joanne K. Rowling
Joanne K. Rowling
Dostępny
Indeks
723087
Twój rabat 11% (5,26 zł)
Cena
Cena 40,50 zł 45,76 zł
- +

Opis

Harry Potter i kamień filozoficzny. Wydanie ilustrowane, J.K. Rowling, Jim Kay, Wydawnictwo Media Rodzina, 2015

 

Dane produktu:

Po piętnastu latach od polskiej premiery „Harry’ego Pottera” Pottermaniacy mają powód do świętowania!

Długo oczekiwane ilustrowane wydanie pierwszej części cyklu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” ukazuje się z ponad 100 ilustracjami. Ich autorem jest Brytyjczyk Jim Kay, zdobywca nagrody Kate Greenway Medal.

Jestem ogromnie podekscytowany faktem, że mogłem zaplanować wygląd bohaterów, odzieży, architektury i krajobrazów z książek serii „Harry Potter”. W powieściach jest zawarte wszystko, chciałem zatem wnieść to, co potrafię, by w pełni i jak najlepiej ukazać głębię historii stworzonej przez Rowling.

Autor szaty graficznej zdradził, że każdej ilustracji nie mógł poświęcić więcej niż kilka dni, bo stworzył ich ponad 100 (ilustrowana jest każda strona książki!). Kay szukał inspiracji wśród ludzi i miejsc, które dobrze zna. Postać Hermiony, na przykład, wzorowana jest na jego siostrzenicy!
Ilustrator znany jest już polskim czytelnikom – ilustrował wydaną w 2013 roku książkę Patricka Nessa „Siedem minut po północy”.

 

Przypomnijmy:

Jedenastoletni Harry Potter to sierota i podrzutek, który od niemowlęcia wychowywany był przez ciotkę i wuja, którzy traktowali go jak piąte koło u wozu. Pochodzenie chłopca owiane jest tajemnicą; jedyną pamiątką Harry`ego z przeszłości jest zagadkowa blizna na czole. Skąd jednak biorą się niesamowite zjawiska, które towarzyszą nieświadomemu niczego Potterowi? Harry nigdy by się nie spodziewał, że można latać na miotle, znać bardzo pożyteczne zaklęcia i nosić pelerynę niewidkę. Nigdy też nie przyszłoby mu do głowy, że to właśnie on stoczy walkę z potężnym i złym Lordem Voldermortem. 

Ilustrowane przez Jima Kaya, wydanie ukazało się w twardej oprawie, z zakładką-wstążeczką oraz kapitałką.

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 723087
  • Wydawnictwo Media Rodzina
  • Autor Joanne K. Rowling
  • Seria Harry Potter
  • EAN 9788380081185
  • Ilustracje Jim Kay
  • Ilość stron 256
  • Oprawa twarda
  • Wymiary 22,5x27 cm

Dodaj opinię

Napisz opinię o produkcie: Harry Potter i kamień filozoficzny. Wydanie ilustrowane