Gra edukacyjna Historia Polski Kapitan Nauka

Autor: Hubert Bobrowski
Dostępny
Indeks
731324
Twój rabat 15% (6,31 zł)
Cena
Cena 35,79 zł 42,10 zł
- +

Opis

Gra edukacyjna Historia Polski Kapitan Nauka

 

Dane produktu:

Gra edukacyjna Historia Polski to idealna okazja do kreatywnego spędzania czasu z całą rodziną! Gracze wyruszają w pasjonującą podróż przez stulecia, sprawdzają i poszerzają swoją wiedzę o historii Polski, ćwiczą pamięć i spostrzegawczość, a przede wszystkim walczą o zwycięstwo.

To gwarancja wielu godzin wspaniałej zabawy dla całej rodziny. Każda rozgrywka to porcja historycznych ciekawostek. Co sprzedawano w sukiennicach? Jak ubierała się szlachta? Dokąd można było popłynąć statkiem „Batory”? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań można poznać w czasie emocjonującej zabawy.

Podczas gry nie ma miejsca na nudę! Gracze ścigają się po planszy, odpowiadają na pytania związane z dziejami Polski, wykonują zadania i wypatrują elementy podczas gry obserwacyjnej. Dziecko nie uczy się na pamięć, poznaje historię w przystępny sposób, w kontekście kulturowym i społecznym.

Nowoczesny sposób nauki zapunktuje w przyszłości: wiedza zdobyta dzięki grze z pewnością przyda się na lekcjach historii i sprawdzianach. Międzypokoleniowe rozgrywki to także świetna okazja do rozmów z rodzicami i dziadkami o minionych wydarzeniach.

Przyciągające wzrok ilustracje Zuzanny Wollny dodają grze atrakcyjności, pełne szczegółów grafiki zachęcają do poznawania historii i pobudzają wyobraźnię i ciekawość dziecka.

 

Okiem Eksperta

Niełatwo zachęcić dzieci do nauki historii. Ilość informacji do zapamiętania może przytłaczać. Ciężko też połączyć poszczególne fakty i daty w całość. Rodzinna gra to świetny pretekst do tego, żeby uczyć się historii w radosnej atmosferze. Wyścig przez stulecia pozwoli dzieciom lepiej umiejscowić ważne wydarzenia na linii czasu. Atrakcyjna grafika i element rywalizacji zachęcą do zdobywania i poszerzania wiedzy zdobytej w szkole.

Emka Kowalska, blog obibooki.pl, prowadząca „Przeczytaj mi te historię” w TVP Historia

Gra Historia Polski zawiera planszę, 55 kart, pionki i kostkę oraz instrukcję.

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 731324
  • Producent Kapitan Nauka
  • Autor Hubert Bobrowski
  • Wiek Dla dzieci z klas I-III (+7 lat)
  • Ilość graczy 2-5
  • Czas trwania 20-40 min
  • EAN 5903792767029
  • Ilustracje Zuzanna Wollny

Dodaj opinię

Napisz opinię o produkcie: Gra edukacyjna Historia Polski Kapitan Nauka