Entliczek Pentliczek

Dostępny
Indeks
709792
Cena
Cena 99,90 zł
- +

Opis

Entliczek Pentliczek

 

Dane produktu:

Przypomina labirynt wycięty w przemyślany sposób w drewnianej sklejce.

W jego wycięciach o kształtach literopodobnych umieszczone są 24 pary połączonych ze sobą drewnianych kulek w sześciu kolorach.

Pary kolorowych kulek można przesuwać po jego obydwu stronach, dlatego drewnianą podstawę można ustawić pionowo lub poziomo.

Zawiera książeczkę z 10 wzorami do odtworzenia, opartymi na przemyślanej kombinacji ułożeń kolorowych kulek oraz 8 czarno-białych schematów do samodzielnego projektowania rozwiązań.

Dzięki Entliczkowi Pentliczkowi – mamy możliwość zastosowania wielu wariantów gier i zabaw o zróżnicowanym stopniu trudności, gra fascynuje i przykuwa uwagę bez względu na wiek; dzieci w wieku przedszkolnym i rozpoczynających naukę w szkole, które odwzorowują elementy cyfr i liter, tworzą własne wzory, młodzież i dorośli układają wzory, ustalają skomplikowane zasady gry, które często stanowią „twardy orzech do zgryzienia”.

Entliczek Pentliczek rozwija zdolności manualne, przydatne szczególnie na etapie początkowej nauki pisania, doskonali koordynację wzrokowo – ruchową wzmacnia koncentracje uwagi, rozwija umiejętności twórcze i poznawcze, uczy logicznego myślenia.

,,Entliczek-pentliczek”:

- rozwija zdolności manualne, przydatne szczególnie na etapie początkowej nauki pisania,

- doskonali koordynację wzrokowo-ruchową,

- wzmacnia koncentrację uwagi,

- rozwija umiejętności twórcze i poznawcze,

- uczy logicznego myślenia.

 

Propozycja gry dla 2 lub 3 osób. Wybieramy jeden z dziesięciu zamieszczonych w książeczce wzorów; kładziemy drewnianą podstawę Entliczka Pentliczka poziomo przed sobą w sposób zgodny z wybranym wzorem; w zależności od liczby uczestników rozdzielamy między siebie lub losujemy po dwa lub trzy kolory kulek. Wyliczanka „Entliczek Pentliczek” wskaże nam, kto rozpocznie grę. Zgodnie z wzorem przesuwamy tylko jedną swoją kulkę na wybrane przez siebie miejsce. Jeśli na swojej drodze do celu napotkamy kulki innego koloru, możemy przesunąć najwyżej dwie z nich. W przeciwnym razie tracimy kolejkę. Kto pierwszy ułoży swoje kulki zgodnie z wzorem, wygrywa.

Wymiary: 38,5 x 33 x 9 cm

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 709792
  • Wydawnictwo Epideixis
  • Wiek Dla przedszkolaków (+3 lata)
  • EAN 5900238764598
  • Wymiary 38,5x33x9 cm

Dodaj opinię

Napisz opinię o produkcie: Entliczek Pentliczek