Elementarz rozwijający komunikację. Książka

Autor: Iwona Kowalcze-Filar
Iwona Kowalcze-Filar
Dostępny
Indeks
716239
Twój rabat 11% (5,94 zł)
Cena
Cena 49,56 zł 55,50 zł
- +

Opis

Elementarz rozwijający komunikację. Książka, Iwona Kowalcze-Filar, Arson

 

Rozpoczynając pracę z Elementarzem należy wprowadzić samogłoski.

Materiał wprowadzający i utrwalający samogłoski jest zawarty np. w Zestawie Samogłoski z serii Podstawowe reguły nabywania języka, dostępne w Wydawnictwie.

Nauka czytania jest jednym z podstawowych elementów stymulujących całościowy rozwój dziecka. Dzięki niej dziecko rozumie świat, mówi o nim, o swoich odczuciach, potrzebach.

Elementarz rozwijający komunikację wraz z Zeszytem ćwiczeń skierowany jest do wszystkich dzieci. Jest to doskonała pomoc dla dzieci z zaburzeniami rozwoju funkcji poznawczych jak i dla tych, które chcą rozwijać umiejętności czytania prostymi metodami. Formuła zestawu Elementarz wraz z Zeszytem ćwiczeń pozwala także uczyć komunikacji dzieci autystyczne i z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

W pakiecie zastosowana jest Symultaniczno-Sekwencyjna Nauka Czytania® opierająca się na stymulacji prawej i lewej półkuli mózgu. Kolejność pojawiających się sylab w elementarzu jest zgodna z kolejnością pojawiających się sylab w rozwoju dziecka. Zastosowanie wyrazów globalnych ma pomóc w dalszym procesie czytania i formułowania prostych zdań. Aby uzyskać lepszą koncentrację dziecka, teksty napisane są czcionką bezszeryfową, a sylaby umieszczane są na silnie skontrastowanym tle, naprzemiennie białe sylaby – czarne tło, czarne sylaby – białe tło.

Ćwiczenia zawarte w Elementarzu pomagają rozwijać rozumienie pojedynczych wyrazów, zdań, przeczytanych samodzielnie. Wspierają komunikację na podstawowym poziomie. Zeszyt ćwiczeń pomoże dziecku zdobywać wiedzę o świecie i ją systematyzować. Zadania w nim pomogą uczyć się wykorzystywać język, tłumaczyć znaczenie słów, zjawisk, przetwarzać informacje, analizować wydarzenia, wyodrębniać centralny element wydarzenia i jego znaczenie.

Elementarz rozwijający komunikację wraz z Zeszytem ćwiczeń ma być przede wszystkim pomocą i wskazówką dla rodziców, terapeutów w pracy z dziećmi z zaburzeniem rozwoju.

 Elementarz rozwijający komunikację oraz Zeszyt ćwiczeń może być wykorzystany przez nauczyciela nauczania przedszkolnego, który w skuteczny sposób chce nauczyć czytać dzieci.

 

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 716239
  • Wydawnictwo Arson
  • Autor Iwona Kowalcze-Filar
  • EAN 9788361022411
  • Ilość stron 104
  • Oprawa twarda
  • Wymiary 21x30 cm

Dodaj opinię

Napisz opinię o produkcie: Elementarz rozwijający komunikację. Książka