Dziewczęta z Auschwitz

Autor: Sylwia Winnik
Sylwia Winnik
Dostępny
Indeks
726657
Twój rabat 15% (4,40 zł)
Cena
Cena 24,90 zł 29,30 zł
- +

Opis

Dziewczęta z Auschwitz, Sylwia Winnik, Wydawnictwo Muza

 

Dane produktu:

Przejmujące wspomnienia dwunastu kobiet, które przeżyły piekło niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Książka jest efektem rozmów autorki z każdą z bohaterek.

Leokadia Rowińska do obozu trafiła w trzecim miesiącu ciąży. Wspomina, jak okrutnie traktowane były kobiety oczekujące potomstwa. Ireneusz, bo takie imię nadała swojemu synkowi, stał się najmłodszą ofiarą Marszu Śmierci. Pochowała go w pudełku po makaronie.

Zofia Wareluk urodziła się w Auschwitz. Swoją smutną historię opowiada na podstawie wspomnień matki. Poród Zosi odbierała Stanisława Leszczyńska.

Urszula Koperska do obozu trafiła jako 8-letnie dziecko. Opowiada o głodzie, tęsknocie i strachu. Jej wspomnienia to historia każdego dziecka w Auschwitz. W baraku, w którym się znajdowała, więzień artysta, rysował dzieciom na ścianie obrazki, które przetrwały do dziś.

Wiesława Gołąbek w obozie przebywała prawie trzy lata. W tym samym baraku co ona znalazła się Seweryna Szmaglewska. Pisarka wspomina 16-letnią Wiesię w swojej książce Dymy nad Birkenau.

Walentyna Nikodem była w Auschwitz świadkiem wielu bestialskich poczynań esesmanek. To ona pod koniec wojny spotkała jedną z najokrutniejszych morderczyń i doprowadziła do jej egzekucji.

To tylko niektóre z historii, ale każda z nich zasługuje na pamięć.

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 726657
  • Wydawnictwo MUZA
  • Autor Sylwia Winnik
  • EAN 9788328714151
  • Ilość stron 352
  • Oprawa miękka ze skrzydełkami
  • Wymiary 14,5x20,5 cm

Dodaj opinię

Napisz opinię o produkcie: Dziewczęta z Auschwitz