Chemiczne memory. Budowa materii. Układ okresowy pierwiastków

Dostępny
Indeks
727740
Cena
Cena 129,90 zł
- +

Opis

Chemiczne memory. Budowa materii. Układ okresowy pierwiastków

 

Dane produktu:

Gra uzyskała pozytywne recenzje ekspertów z dziedziny Dydaktyki Chemii, można ją wykorzystać zarówno do urozmaicenia zajęć w szkole jak również jako pomoc dydaktyczną w domu.

Memory chemiczne należą do gier losowych o prostej strategii, ale wymagającej dokonywania wyborów.

Gra pozwala na utrwalenie i sprawdzenie znajomości ważnych definicji, właściwości istotnych substancji poznanych w Szkole Podstawowej. Zakres zastosowanych w elementach Memory pojęć jest zgodny z podstawą programową kształcenia ogólnego z chemii w Szkole Podstawowej.

Zestaw Memory składa się z ośmiu czterdziestoelementowych kompletów, obejmujących tematykę opartą o poszczególne działy opisane w podstawie programowej z chemii dla szkoły podstawowej.

 

Wartości edukacyjne:

- zgodne z działem podstawy programowej: "Wewnętrzna budowa materii" (punkty 1.-7.),

- pomaga utrwalić pojęcia dotyczące budowy atomu,

- zwraca uwagę na wielkości charakteryzujące atom,

- porządkuje podstawowe wiadomości dotyczące układu okresowego i prawa okresowości.

 

Zastosowanie gry

Grę można wykorzystać zarówno do urozmaicenia zajęć w szkole na lekcjach bieżących lub powtórzeniowych, jak również w domu. Wybrane elementy mogą być pomocne we wprowadzeniu do lekcji lub jej rekapitulacji. Przy blokowych podsumowaniach z kilku działów lub na podsumowanie rocznej lub dwuletniej pracy można zastosować równocześnie kilka zestawów. Dla łatwiejszego posegregowania każdy komplet ma swój przypisany kolor. W kolorze charakterystycznym dla zestawu są użyte czcionki w opisach pojęć, tło dla nazwy pojęcia oraz rewers kostek z wyjaśnianiami pojęć.

 

Uwagi dydaktyczne

Elementy Chemicznego memory można potraktować również jak rozsypankę i wtedy uczniowie mają za zadanie dobrać odpowiednie pary. Można rozdać komplety grupom czteroosobowym poprosić o dobranie par, a następnie odczytywać definicje i wyjaśnienia na forum klasy – każda grupa jedno pojęcie. Ważne by wszyscy uczniowie słuchali siebie nawzajem , by odczytujący definicje przedstawiciel grupy nie wybrał już wcześniej zdefiniowanego hasła. Taki rozwiązanie sprawia że czas poświęcony na grę w istotny sposób się skraca, odczytywanie głośne utrwala definicję a śledzenie prezentacji pozostałych grup wzmacnia koncentrację.

 

Zawartość:

- skrzynka z drewna bukowego o wymiarach 22,5 x 10 x 5,5cm,

- 40 płytek ze sklejki o wymiarach 4 x 8 cm.

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 727740
  • Producent Pilch
  • Symbol 110006
  • EAN 727740
  • Wymiary produktu 22,5x10x5,5 cm
  • Ilość elementów 40

Dodaj opinię

Napisz opinię o produkcie: Chemiczne memory. Budowa materii. Układ okresowy pierwiastków