The wishlist name can't be left blank

Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii

Autor: Małgorzata Rejmer
Małgorzata Rejmer
Dostępny
Indeks
726685
Twój rabat 8% (2,20 zł)
Cena
Cena 26,50 zł 28,70 zł
- +

Opis

Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii, Małgorzata Rejmer, Wydawnictwo Czarne

 

Dane produktu:

Błoto słodsze niż miód to opowieść o kraju udręczonym terrorem Envera Hoxhy, dyktatora, który po zerwaniu sojuszy z Jugosławią, Związkiem Radzieckim i Chinami uwierzył, że Albania może stać się samowystarczalną twierdzą komunizmu. O ludziach z dnia na dzień skazywanych na zesłanie, tylko dlatego że urodzili się w niewłaściwej rodzinie lub szeptem w czterech ścianach próbowali samodzielnie myśleć. O krwawych buntach w obozach pracy, tragicznych ucieczkach z kraju zamienionego w bunkier, o życiorysach ofiarowanych na ołtarzu ideologicznego raju i o tych, którzy je miażdżyli, nie bacząc na konsekwencje.

Układając opowieści swoich bohaterów w chór przejmujących głosów, autorka odsłania fragment najczarniejszego okresu w historii Albanii i zapisuje kolejną kartę w księdze upadku wartości humanistycznych XX wieku.

 

Kaci i ofiary komunistycznego reżimu w Albanii mijają się dziś na ulicy, robią zakupy w jednym sklepie, budują wspólnie nowy kraj. Nie ma znaczenia, kto był oprawcą, a kto narzędziem zbrodniczego systemu. Małgorzata Rejmer oddaje głos ofiarom. Ta książka boli i uświadamia, jak ważne jest umieć wysłuchać tych, których nikt nie słucha.

Agnieszka Glińska

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 726685
  • Wydawnictwo Czarne
  • Cena 28,70 zł
  • Autor Małgorzata Rejmer
  • Seria Sulina
  • EAN 9788380497450
  • Oprawa miękka ze skrzydełkami

Dodaj opinię

Napisz opinię o produkcie: Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii