The wishlist name can't be left blank

21 lekcji na XXI wiek

Autor: Yuval Noah Harari
Yuval Noah Harari
Dostępny
Indeks
726692
Twój rabat 12% (4,80 zł)
Cena
Cena 35,90 zł 40,70 zł
- +

Opis

21 lekcji na XXI wiek, Yuval Noah Harari, Wydawnictwo Literackie

 

Dane produktu:

Jakie wyzwania stawia przed ludzkością teraźniejszość?

Nowa książka autora światowych bestsellerów Sapiens i Homo deus. Krótka historia jutra.

 

Yuval Noah Harari, słynny izraelski historyk i wizjoner, w swej najnowszej książce skupia się nie na przeszłości ani na możliwej przyszłości gatunku ludzkiego, lecz na problemach, w obliczu których stoimy obecnie.

21 lekcji na XXI wiek to zaproszenie czytelnika do wzięcia udziału w debacie na temat naszych czasów. Harari z właściwą sobie lekkością, w krótkich rozdziałach, omawia i analizuje zjawiska, które dziś definiują cywilizację homo sapiens i wpływają na jej losy.

Donald Trump, Brexit, fake newsy, biotechnologia, sztuczna inteligencja, rozszerzona rzeczywistość, dewastacja środowiska naturalnego, kryzys uchodźczy, terroryzm, schyłek liberalizmu. Co te zjawiska naszej codzienności mówią o człowieku i współczesnym świecie?

Harari, jak zwykle, stawia prowokacyjne pytania, ale i udziela błyskotliwych odpowiedzi, dzięki którym nasz coraz bardziej rozpędzony XXI wiek wydaje się choć trochę pojmowalny przez ludzki rozum.

 

Książka 21 lekcji na XXI wiek zamyka hat trick Harariego... Jak zawsze jego tekst jest niezwykle elegancki, ludzki, ujmujący, a często też ironiczny.

Caroline Sanderson, „The Bookseller”

Galeria

Szczegóły

  • Indeks 726692
  • Wydawnictwo Literackie
  • Cena 40,70 zł
  • Autor Yuval Noah Harari
  • EAN 9788308065853
  • Oprawa twarda

Dodaj opinię

Napisz opinię o produkcie: 21 lekcji na XXI wiek